Rolety stają się w Polsce coraz bardzie popularne. Ich zaletą, oprócz tych oczywistych jak ochrona przed nadmiarem słońca jest m.in. fakt, że szyby są zawsze czyste. Przy ich zmawianiu warto pamiętać o funkcji programowania automatycznego otwierania. Są osoby, które nie są przyzwyczajone do spania z zamkniętymi roletami (a dokładniej, do budzenie się rano w ciemności). Wmontowany zegar lub planer, umożliwiają programowanie automatycznego otwierania rolety, przynajmniej w sypialni, żeby wpuścić światło i pozwolić organizmowi na naturalny proces budzenia: światło przez zamknięte oczy przekazuje do mózgu sygnał aby rozpocząć proces produkcji hormonu odpowiedzialnego za budzenie się organizmu. Oczywiście automatyka ta staje się również przydatna w momencie dłuższej nieobecności: zaprogramowanie otwierania się i zamykania różnych grup rolet w ciągu dnia pomaga symulować obecność mieszkańców w domu.

SYSTEM ADAPTACYJNY

System adaptacyjny osłon zewnętrznych przeznaczony jest do budynków istniejących, wykończonych, otynkowanych. Roleta dzięki estetyce wykonania może być również elementem dekoracyjnym budynku. W tym systemie oferujemy do wyboru trzy rodzaje skrzynek: skrzynki kanciaste SK, półowalne SKO-P i SKO oraz ćwierćowalne SKP. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów poszukujących nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań, wprowadziliśmy systemy owalne. Dotychczas sprawdzona i niezawodna technika rolet zostaje połączona z elegancką i nowoczesną skrzynką wraz z zaokrągloną nakładką na prowadnicę aluminiową. Dzięki tej niezwykłej formie mają Państwo możliwość nadania każdej elewacji całkowicie indywidualnego charakteru. Pancerz zwijany jest do skrzynki aluminiowej zamontowanej na ścianie lub do ościeżnicy okna. Kurtyna rolety zewnętrznej ma za zadanie zabezpieczenie pomieszczenia przed włamaniem oraz dewastacją okien i drzwi. Wykonana jest z profilu aluminiowego wypełnionego pianką poliuretanową, pełniącą jednocześnie funkcję wygłuszenia i izolacji termicznej. Dodatkowym atutem systemów adaptacyjnych jest jego dostępność w szerokiej palecie kolorów RAL dających możliwość doboru najodpowiedniejszego koloru. W skrzynce razem z roletą może być zintegrowana moskitiera rolowana. Stosuje się wtedy specjalne dwukomorowe prowadnice umożliwiające niezależne działanie pancerza rolety i siatki przeciwinsektowej. Moskitiera montowana jest między pancerzem a oknem.

SYSTEM PODTYNKOWY

System do zastosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, ale także w obiektach już istniejących po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża obiektu. Jest optymalnym rozwiązaniem dla projektantów i budowniczych. Skrzynka roletowa montowana jest w warstwie docieplenia natomiast. Czoło skrzynki rolety stanowi jednocześnie podkład pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk lub klinkier) dzięki czemu skrzynka staje się niezauważalnym elementem fasady budynku. Natomiast pozostałe, widoczne elementy czyli pokrywa rewizyjna i prowadnice oferowane są w szerokiej gamie kolorystycznej dzięki temu mogą być dopasowane do każdej elewacji wedle uznania klienta. System SP-E wkomponowany w elewację budynku stanowi jej integralną część a jednocześnie nie naruszając bilansu energetycznego budynku. Nowoczesna konstrukcja skrzynki pozwala na wykonywanie prac konserwacyjnych i serwisowych na elementach mechaniki rolety bez zakłócania prywatności domowników. Oferujemy również wersję z rolowaną siatką przeciwinsektową MKT, która w porze letniej umożliwia użytkownikowi skuteczną ochronę przed insektami przy zachowaniu przepływu światła i świeżego powietrza do wewnątrz.

SYSTEM NADPROŻOWY

System nadprożowy ma zastosowanie w nowo wznoszonych budynkach i powinien być uwzględniony na etapie projektowania obiektu. Skrzynki są gotowymi elementami budowlanymi do wykorzystania przez firmy budowlane. Wykonane są z twardego styropianu i zapewniają odpowiedni stopień izolacji termicznej oraz gwarantują bezproblemowe wykończenie elewacji. Elementy systemu nie ingerują w konstrukcję okien, drzwi i nadproża, nie naruszając tym samym bilansu energetycznego budynku. Posiada dobre właściwości izolacji termicznej oraz akustycznej o każdej porze roku.

SYSTEM NADSTAWNY

System nadstawny montuje się razem ze stolarką okienną, przeznaczony głównie do stosowania w budynkach nowo wznoszonych oraz przy modernizacji już istniejących. Jest to innowacyjny system bardzo uniwersalny i wszechstronny, umożliwiający montaż bez zabudowy, z zabudową częściową bądź całkowitą. Skrzynka wykonana z tworzywa pvc o strukturze komorowym. Przemyślana konstrukcja umożliwia wykonanie pojedynczej rolety a także zestawu rolet w jednej skrzynce. Szczególną zaletą systemu jest możliwość wyboru sposobu rewizji od dołu lub od czoła skrzynki, nawet przed końcowym montażem całej rolety. Dostęp do klapy rewizyjnej odbywa się od wewnątrz pomieszczenia. Skrzynki przystosowane są do zastosowania moskitiery (siatki przeciwinsektowej) rolowanej MKT. System posiada wewnętrzne ocieplenie skrzynki, które skutecznie tworzy barierę dźwiękową oraz termiczną. Takie rozwiązanie pozwala obniżyć koszty ogrzewania zimą a latem zmniejsza w znacznym stopniu nagrzewanie się pomieszczeń.