Okna MSline+ i ALU LOOK zostały wyróżnione w konkursie TOPTEN OKNA 2017.

Gala wręczenia nagród odbyła się 31 maja w Warszawie.

W klasyfikacji okien PVC na 301 branych pod uwagę, aż dwa nasze okna znalazły się na liście 10 najlepszych okien w Polsce.
Celem projektu TOPTEN jest promowanie w Europie najbardziej efektywnych energetycznie urządzeń z różnych kategorii. Ich ocena opiera się na standardowych deklaracjach, obiektywnych testach i analizach opracowanych przez niezależne instytucje.

Do konkursu mogli zatem stanąć tylko producenci, których zgłoszone produkty z kategorii stolarka okienna spełniały wysokie wymagania, poparte dokumentami potwierdzającymi ich parametry techniczne, wydanymi przez akredytowane laboratoria.


Organizatorami czwartej edycji konkursu TOPTEN OKNA 2017 w Polsce były: Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju, Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii i Dolnośląska Agencja Energii i Środowiska. Idea TOPTEN powstała w 2000 roku. Konkurs zapoczątkowany został w Szwajcarii. W następnych latach zyskiwał popularność w kolejnych krajach europejskich, a od 2006 roku zagościł także w Polsce. Oprócz Polski odbywa się w Austrii, Belgii, Czechach, Francji, Hiszpanii, Litwie, Luksemburgu, Niemczech, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

Informacje o pozostałych oknach znajdą Państwo na stronie topten.info.pl.  Organizator wymienił 10 laureatów w kolejności alfabetycznej: http://topten.info.pl/index.php?page=okna_pionowe_pcv