14
61

Bramy uchylne łączą wysoką jakość i zaawansowaną technikę z trwałością działania i bezpieczeństwem obsługi. Każda z bram uchylnych Hörmann to ponad ponad 50 lat doświadczeń i know how największego producenta bram garażowych w Europie.

Bramy uchylne są dostępne w wielu atrakcyjnych wzorach ze stali: z klasycznymi przetłoczeniami, stylowymi kasetonami lub do indywidualnej aranżacji. Jeśli natomiast elementem decydującym o wyglądzie domu jest drewno, to uzasadnioną decyzją będzie wybór bramy garażowej z wypełnieniem z litego drewna.

[1] Stabilna konstrukcja bramy Szeroka, ocynkowana ościeżnica blokowa i poziome wzmocnienia płyty bramy zapewniają dużą stabilność bram uchylnych Hörmann.

[2] Prowadzenie w szynie Precyzyjne prowadzenie płyty w szynie zapobiega jej wypadnięciu, a rolki bieżne z twardego tworzywa sztucznego zapewniają lekką i cichą pracę bramy.

 [3] Dobra ochrona Standardowo montowana listwa progowa chroni garaż przed deszczem i wiatrem. Natomiast do garaży z ciągłą posadzką bez progu dostarczamy opcjonalny gumowy profil przypodłogowy.

[4] Specjalne zagłębienie w szynie Po całkowitym otwarciu bramy następuje jej zamortyzowanie i brama bezpiecznie zatrzymuje się w zagłębieniu szyny.

[5] Ochrona przed przytrzaśnięciem Elastyczne listwy z tworzywa sztucznego umieszczone między płytą bramy a ramą (brak tarcia stali o stal) oraz dodatkowe nakładki zabezpieczające na ramionach dźwigni zapewniają skuteczną ochronę przed przytrzaśnięciem. Komfortowe zamykanie Specjalnie ukształtowane ramię dźwigni dociska bramę, która samoczynnie się zamyka

[6] Bezpieczny system wielu sprężyn W razie pęknięcia jednej ze sprężyn pozostałe nadal zabezpieczają bramę. Odstęp między zwojami sprężyn jest tak minimalny, że nie stanowi zagrożenia nawet dla małych palców dziecka.

[7] Ochrona przed włamaniem dzięki specjalnemu ryglowaniu z zapadką obrotową To ryglowanie na tyle skutecznie dociska naroża płyty do ramy, że praktycznie uniemożliwia podważenie bramy. Przy pomocy zestawu do łatwego samodzielnego montażu można później wyposażyć bramę w dodatkowe ryglowanie górne